Michał Toczyski w Mieście Szkoleń – wywiad z TVN24

Co cię powstrzymuje przed otwarciem własnego Biznesu?
Może myślisz, że jesteś za młody? Może myślisz, że brakuje ci na to gotówki?
A może uważasz, że twoje wykształcenie przeszkadza ci w rozpoczęciu kariery?
Jeśli tak właśnie jest, koniecznie zobacz materiał z Michałem Toczyskim- najmłodszym trenerem w Mieście Szkoleń!

Zapraszam:

Dziękujemy telewizji TVN24 za ten materiał. Źródło: http://www.youtube.com/watch?v=jUYheHNSGt4

Mam nadzieję, że materiał ten zmotywował cię do pracy. :)
Jeśli podobał ci się, kliknij LUBIĘ TO!
Jeśli chcesz uczyć się od Michała, koniecznie zarejestruj się w Mieście Szkoleń:

Zarejestruj się w MiastoSzkolen.pl

 

Marek Olejniczak: Witaj serdecznie Marek Olejniczak z tej strony koordynator projektu miasto szkoleń.

Ostatnio na naszym blogu pojawiło się takie bardzo interesujące wideo – wywiad z Pawłem Krzyworączką.

Paweł mówił wiele ciekawych rzeczy. Dziękujemy za wszystkie wartościowe komentarze jakie zostawiliście pod tym właśnie nagraniem. Dziękujemy też za wszystkie maile jakie do nas napisaliście. Jednak niektóre te maile wzbudziły we mnie swoisty nie pokój, a mianowicie kilka osób napisało: „No tak, Paweł Krzyworączka ma dowód społeczny, doktorat dzięki któremu jest mu dużo łatwiej w biznesie i przekonać do siebie inne osoby”, inni pisali „Tak Paweł ma doktorat, ja w ogóle nie mam doświadczenia, czyli ja w ogóle się do tego nie nadaję” albo że „jestem za młody jeszcze na biznes może dopiero za kilka lat”.

Aby te wszystkie negatywne przekonania rozbić dzisiaj mam dla Ciebie specjalne wideo. Gdy czytałem te wszystkie maile od razu pomyślałem o Michale Toczyskim – naszym najmłodszym trenerze. 2 lata temu telewizja TVN zrobiła z nim bardzo ciekawy materiał - dzisiaj chciał bym Ci go pokazać. Chciałem pojechać do Michała do domu i nagrać z nim jakieś fajne wideo ale stwierdziłem że i tak nie zrobię tego lepiej niż komercyjna telewizja. Tak więc dzisiaj na naszym blogu, Michał Toczyski – zapraszam!

Michał Toczyski: Jestem człowiekiem który w wieku 16 lat założył firmę, w wieku 13 lat zainteresowałem się ogólnie prowadzeniem biznesu i takimi rzeczami.

Komentarz TVN: A potem założył kilka portali internetowych, prowadzi szkolenia z przedsiębiorczości, aktywizuje młodzież w całej Polsce. Niezłe osiągnięcia jak na kogoś kto nie jest jeszcze emerytem.

Prowadzący: Ile lat?

MT: Bo ja wiem, 17.

P: „Bo ja wiem?” – to nie myśli pan ile ma lat?

MT: Nigdy mnie to jakoś nie interesowało. Kiedy spotykam się z ludźmi pytają się gdzie studiuję i na którym roku jestem. Więc sam się czasem zastanawiam ile mam lat.

Komentarz TVN: Zaczęło się od kultowej książki o biznesie „Bogaty ojciec, Biedny ojciec”.

MT: O godzinie 2 w nocy przewróciłem ostatnią stronę i myślę sobie „to jest po prostu coś genialnego”.

Komentarz TVN: Pan Michał porzucił więc tradycyjne rozrywki nastolatków bo jak mówi “ile można grać na komputerze”.

MT: Pierwszy portal: aktywa.biz – to tam zamieściłem kilkaset artykułów na temat biznesu, sukcesu, rozwoju osobistego, inwestowania – stąd znajdujemy się na Giełdzie Papierów Wartościowych.

Komentarz TVN: Ale wędrówka po wiedzę i rozwój własny kosztuje, nawet pasjonatów. Jednym z zastrzyków finansowych okazało się stypendium miasta Warszawy i Centrum Myśli Jana Pawła II.

Łukasz Ofiara (Centrum Myśli Jana Pawła II): Miasto stara się żeby jednak młodzi mieszkańcy Warszawy, czy uczący się w Warszawie „brali tego byka za rogi” , brali swoje życie, swoją naukę i rozwijali też jakieś inicjatywy obywatelskie.

Komentarz TVN: Szanse ma każdy kto uczy się lub studiuje w Warszawie. Wystarczy odpowiednia średnia ocen, udokumentowane niskie zarobki rodziców i wykaz osiągnięć: twórczych, społecznych, sportowych, naukowych albo artystycznych. Wnioski uczniów do końca lipca, studentów do końca września.

Stypendia od 200 do 1500zł miesięcznie.

MT: Przyznaje, zgłosiła mnie mama. To zawsze jakiś pieniądz na serwery czy na rzeczy czysto techniczne, jeśli chodzi o internet to starczało na tworzenie stron itd.

Komentarz TVN: Pan Michał dostawał po 280zł miesięcznie. Wydawał je na kolejne dojazdy i szkolenia no i przede wszystkim na książki.

MT: „Sukces a praca”, „46 zasad zdrowego rozsądku”, ” Myśleć jak milionerzy”, „Od nędzy do pieniędzy”, „Jak zostałem milionerem”, „Efekt motyla”.

Komentarz TVN: Traz dąży do niezależności finansowej – czyli stanu w którym zarabiasz niezależnie czy pracujesz czy nie. Wie że bez stypendium i inspiracji myślą Jana Pawła II tak łatwo by mu nie było.

MT: Jan Paweł II często kierował się do młodych żeby od młodych zacząć zmieniać kraj, sytuację na lepsze.

Komentarz TVN: Pan Michał Toczyski – 17-letni przedsiębiorca!

Jeśli chcesz uczyć się od Michała, koniecznie zarejestruj się w Mieście Szkoleń:

Zarejestruj się w MiastoSzkolen.pl

12 Komentarze Michał Toczyski w Mieście Szkoleń – wywiad z TVN24

 1. Marek Biśta pisze:

  Przy okazji tego filmu naszła mnie chęć powrotu do lektury książki W.Wójtowicza 46 Zasad zdrowego rozsądku. Zdecydowanie polecam ;)

    

 2. Andrzej Zajko pisze:

  No tak, w komentarzach przy filmie z Pawłem Krzyworączką, rzeczywiście są wzmianki o ty, że on to ma studia, a nie więc on się nadaje, a ja nie itd. Tak więc Michał Toczyski rzeczywiście jest tu doskonałym przykładem człowieka sukcesu bez studiów.

  Adrian Kołodziej chyba też nie ma wyższego wykształcenia, a jakoś zarobił w tamtym roku ponad milion. Więc, gdy słucham znajomych, którzy twierdzą, że najważniejsza jest praca (oczywiście etatowa) i innych, którzy twierdzą, że to niemożliwe, że „on” miał szczęście, lub, że to jakaś „ściema”, to przypominają mi się słowa kogoś znanego, nie pamiętam kogo, a mianowicie:

  „Jeżeli myślisz, że możesz, to masz rację, a jeżeli myślisz, że nie możesz, to również masz rację”

    

  • Witajcie!

   Sądzę, że człowiek sukcesu to ten, który potrafi realizować swoje plany i zamierzenia, a gdy pojawiają się przeciwności umie je wykorzystać i odpowiednio zmienić swoją strategię.

   Nie ma jednoznacznej definicji człowieka sukcesu. To, co dla jednych jest sufitem, dla innych jest podłogą.

   Stwierdzamy, że Paweł Krzyworączka przekazuje wartościowe informacje, ludzie go lubią, posiada zdolności przywódcze i posiada pewne projekty. Jest człowiekiem sukcesu. I dalej będzie dążył w kierunku swoich celów. Liczę na to, że każdy z nas wie, iż największe sukcesy dopiero nas czekają jeszcze w przyszłości!

   Ani ja, ani Paweł, ani Marcin, ani Adrian, ani nikt inny z tych, którzy tu występują, nie powiedział ostatniego słowa! I czekają nas jeszcze większe sukcesy, tak samo, jak Czytelników tego bloga i Partnerów Miasta Szkoleń.

   Dobierając właściwe zespoły projektowe uczę się patrzenia na ludzi nie pod kątem tego, jacy teraz są, ale jacy będą i co osiągną za kilka lat. Jeśli dalej będą dążyć wytrwale i konsekwentnie.

   Bo o to przecież chodzi! Zuckerberg skończył Harvard i osiągnął sukces. Jego koledzy (z którymi pracował na początku nad facebookiem) zakładali kilka start-upów po kolei i wszelkie zakończyły się fiaskiem.

   Życzę udanego dnia,
   Michał Toczyski, Platinum Group

     

 3. Czy Michał Toczyski na pewno osiągnął sukces?

  Jeśli Pan Michał ma 17 lat to zgodnie z prawem nie może prowadzić własnej firmy.

  Skoro ze stypendium utrzymuje hosting, itp. to znaczy, że raczej nie umie zmonetyzować ruchu na stronie.

  Czy Pan Michał prowadził własny biznes? Czy szkoli inne osoby bo przeczytał kilka/kilkanaście książek?

  Chciałbym, aby Pan Michał odpowiedział na frapujące mnie pytania.

  Pozdrawiam i gratuluje występu w TVN24.

    

  • Marcin Godlewski pisze:

   Bartku – ten wywiad był nagrany jakieś 2 lata temu – trzeba o tym pamiętać. Zapraszam Cię na jego bloga: http://www.michaltoczyski.pl/ czy inne strony: http://www.sukcespro.pl/, http://www.platinumgroup.pl/. Michał ma swoją firmę w AIP i z tego co widzę całkiem dobrze sobie radzi :)

     

  • Cześć wszystkim!

   Marcin słusznie zwrócił uwagę, że wywiad został nagrany ponad dwa lata temu. Przez ten czas zorganizowałem ponad 80 szkoleń http://www.praktykasukcesu.pl , które prowadzili np. RObert Gwiazdowski, profesor Blikle, Grzegorz Turniak i wielu innych genialnych trenerów.

   Zawsze wybierałem praktyków i stawiałem na tych, którzy osiągnęli sukces, posiadają ogromną wiedzą i potrafią ją przekazać! Popatrzcie na tematy z archiwum szkoleń. Raczej unikałem zawsze wykładów „ogólnych”, o prawie przyciągania i motywacyjnych, choć i kilka takich się zdarzyło.

   Większość warsztatów dotyczyło marketingu, relacji w sprzedaży, współpracy i zarządzania zespołem… To poważne i bardzo wartościowe tematy, które – uważam – powinien zgłębić przedsiębiorca chcący działać strategicznie.

   Zapraszam serdecznie na swojego bloga, na którym piszę o nowatorskich technikach marketingowych, pokazuję inne podejście do relacji, komunikacji, promocji.

   Bartłomiej słusznie się obawiał. Sam miałbym mieszane uczucia, gdyby miał mnie „szkolić” ktoś, kto przeczytał kilka książek o sukcesie i myśli, że jest fajny. To nie na tym przecież polega.

   Dlatego przez kilka ostatnich lat pomimo tego, że kusiła mnie wizja wystepowania publicznego (co naprawdę uwielbiam!), w większości przypadków przekazywałem pałeczkę naszym trenerom, którzy opracowywali tematy szkoleń naprawdę dogłębnie i wnikliwie. A ja dzięki temu mogłem się uczyć.

   Spotykam się z setkami osób, które osiągnęły w życiu sukces w określonej dziedzinie. Uczę się od nich. Patrzę na ich system myślenia, sposoby działania i poznaję ich receptę na szczęście. Analizuję, studiuję studia przypadków. Przeglądam reklamy i kampanie marketingowe i zastanawiam się, co w nich takiego jest.

   To moja pasja i ją pragnę podzielić się ze Swoimi Czytelnikami i Słuchaczami podczas szkolenia.

   Pozdrawiam serdecznie!
   Michał Toczyski
   Kreatywna Grupa Marketingowa Platinum Group

     

   • Dziękuje Michale za odpowiedź. Moje pytania były trochę prowokacją bo czytam czasem Twojego bloga. Osoby początkujące mogą mieć wątpliwości co do kompetencji osób szkolących.

    Ja pół roku temu byłem na szkoleniu „Jak założyć i prowadzić firmę typu Spin-Out Spin-Off” no i wielu uczestników mówiło mi, że mógłbym zamienić się rolą z prowadzącym zajęcia. Bo czasem wykładowcy, prowadzący czy tzw. trenerzy to osoby nie nadające się do przekazywania wiedzy. Oni są tylko „posiadaczami wiedzy”. Mimo, że posiadają duży i specjalistyczny zasób wiedzy to nie umieją jej przekazać, a oto chodzi w szkoleniach czy kursach.

    Nie byłem uczestnikiem żadnego Twojego szkolenia, ale czytając Twojego bloga czy serwisy, które współtworzysz widać, że posiadasz sporą wiedzę i umiesz ją swobodnie i dobrze przekazać.

    Pozdrawiam,
    Bartłomiej Jakubowski

      

    • Bartku, jest tak, jak mówisz. Choć działa to podobnie w każdej branży. Prawie zawsze 10-20% firm działa profesjonalnie, a reszta tylko takie udaje. Najczęściej niekompetentni wykładowcy zdarzają się na szkoleniach finansowanych z UE oraz na państwowych posadach… Gdy za warsztat trzeba zapłacić z własnej kieszeni, to już uczestnicy zwracają uwagę na to, kto szkolenie prowadzi.

     Nie traktujmy tego jako reguły, brałem udział w wielu konferencjach finansowanych, w których trenerzy posiadali ogromne doświadczenie oraz umiejętności przekazania informacji.

     Pozdrawiam,
     Michał Toczyski, Platinum Group

       

 4. iPOD pisze:

  Heja,
  dla poszukujacych „sukcesu” pewien uniwersalny cytat ktory pokazuje jak latwo pasc w przedbiegach…tlumaczenie wlasne z niem.
  „Pomyslane“ nie znaczy powiedziane
  „Powiedziane“ nie znaczy uslyszane
  „Uslyszane“ nie zanaczy zrozumiane
  „Zrozumiane“ nie znaczy chciane
  A jezeli juz „chcemy“ to nie znaczy ze potrafimy
  Jesli juz „chcemy i potrafimy“ to i tak jeszcze nie jest zrobione
  A jak juz „zrobimy“ to nie znaczy ze taki proces jest zachowany i powtarzalny
  …Konrad Lorenz

    

 5. Romek pisze:

  Do odważnych świat należy, a jeśli do tego są jeszcze młodzi to sukces murowany. Nie znaczy to jednak, że jak jesteś dojrzałym człowiekiem to nie możesz już zaczynać tzw. kariery w internecie. Wiem to, bo sprawdziłem to na własnej skórze. Za długo czekałem, ale w końcu się odważyłem. Efekt moich poczynań jest pozytywnie zaskakujący, mam ciekawe zajęcie i do tego stały pasywny dochód. Dużo więcej wolnego czasu i możliwości realizowania zainteresowań. Bierz przykład z Michała niezależnie czyś młody czy stary.
  Pozdrawiam Romek Sagan
  http://TwojBiznesOnline.pl

    

 6. warqula pisze:

  Szkoda, że Michał jest tylko wyjątkiem myślącym inaczej niż reszta nastolatków. Podziw za pasję i determinację w dążeniu do celu.

    

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>