Jak budować swoją markę w Internecie?

OlejniczakToczyski

Podczas tego krótkiego wywiadu, padło wiele wartościowych informacji.

Koniecznie zobacz to wideo, wysłuchaj uważnie i zacznij stosować te informacje w swoim Biznesie!

Zapraszam:

Jeśli podobał Ci się ten materiał, kliknij „lubię to”. Następnie napisz, co sądzisz na temat budowania swojej marki, nie tylko w Internecie… :)

Nie ma Cię jeszcze w Mieście Szkoleń? Zarejestruj się!

Zarejestruj się w MiastoSzkolen.pl


Marek Olejniczak: Witam Cię serdecznie, Marek Olejniczak z tej strony „Miasto Szkoleń”, dzisiaj jesteśmy gośćmi u Michała Toczyskiego w jego biurze.

Michał Toczyski: Witajcie.

M.O. Michał Toczyski dzisiaj, przeprowadzimy z Nim, krótki ale treściwy i wartościowy wywiad. Przede wszystkim powiedz Michał czym się zajmujesz, być może nie wszyscy dokładnie wiedzą czym się zajmujesz, jakie masz sukcesy marketingowe w Internecie. Jakbyś mógł opowiedzieć o sobie kilka słów, jakie grupy e-marketingowe prowadzisz, jakie projekty, w czym uczestniczyłeś? 

M.T Wiesz, co ja zacznę najlepiej od początku, trzy lata temu założyłem, po raz pierwszy, tak to była moja pierwsza firma, która założyłem „Sukces-pro”, związana ze szkoleniami biznesowymi i ona zorganizował ponad 70 szkoleń z ponad 50 trenerami. Szkolenia dotyczyły przede wszystkim biznesu, przede wszystkim takich szkoleń związanych ze sprzedażą, marketingiem zarządzanie, przepustem i z tego typu rzeczami I to jest mój taki pierwszy biznes, podczas którego uczyłem się co to jest marketing, jak tworzyć dobry wizerunek wokół trenerów przede wszystkim, tak gdyż bardziej tutaj wykorzystałem ta strategię, nie tylko strategię ekspercką, tak. Ja jestem ekspertem i wy mnie słuchajcie, tylko wykorzystałem, tworzyłem wizerunek wokół każdego trenera z osobna, pokazałem czym się zajmuje, pokazałem jakie ma praktyczne doświadczenia biznesowe-to było według mnie takim jednym z ważniejszych kroków w moim życiu. Potem rozpocząłem swoją własną „platynową grupę”, tak „platynowa grupa”, to jest firma, która zajmuje się marketingiem w Internecie. Nawet nie tylko marketingiem i nie tylko w Internecie, zajmujemy się promocją, zajmujemy się reklamą skuteczną, czyli, czyli tu klient przysyła nam informacje, co robi, czym się zajmuje i na podstawie tego przygotowujemy dla niego strategie, przygotowujemy dla niego ofertę, to co my możemy dla niego zrobić, tak, aby to jemu przynosiło efekt. Wykorzystujemy tutaj różne narzędzia od marketingu społecznościowego przez pozycjonowanie, google adwords, tworzymy strony internetowe. To wszystko, teraz mam taki projekt, tworzy kolejne działy specjalistyczne, które będą się specjalizować, jedne w blogach, inne w sieci reklamowej itd.

M.O. Dobra. Super, a jakbyś mógł powiedzieć, bo myślę, że nie każdy wie, w prostych krokach o co chodzi w tworzeniu własnego, profesjonalnego wizerunku, wizualnej własnej marki osobistej czy marki swojego produktu jakbyś mógł to wyjaśnić takich prostych słowach, żeby każdy mógł to zrozumieć. Wiadomo, ze niebawem będziesz prowadził szkolenia na ten temat i rozwiniesz temat w „Mieście Szkoleń”, ale jakbyś mógł powiedzieć w prostych słowach o co tak naprawdę chodzi z całym wizerunkiem.

M.T. W wizerunku chodzi tak naprawdę o cel, o cel jaki chcemy tym wizerunkiem spowodować dlatego, że to nie wystarczy pokazywać się na forach, pisać jaki jestem genialny, tutaj pisze czym się zajmuję, tutaj pisze co wiem, dziele się z innymi ludźmi wiedza itd.

M.O A dużo ludzi tak robi w dzisiejszych czasach, tak?

M.T Tak, bo to samo w sobie jest dobre, tylko, że problem pojawia się wtedy kiedy ktoś robi to bezsensu, wypowiada się na innych blogach, tworzy własny wizerunek, wtedy gdy nie wie tak naprawdę do kogo kieruje swoją ofertę, kto jest jego klientem i nie zastanawia się w jaki sposób ten wizerunek ma wyglądać. Dlatego po pierwsze, to co jest najważniejsze, tworzymy cel wizerunkowy, czyli czy chcemy mieć wizerunek kierowany np. do menagerów, prezesów, do osób poważnych czy do polityków itd. Wtedy inaczej tak, ubieramy się raczej w marynarkę, krawat, inaczej robimy te nagrania video, wybieramy też inne kanały marketingowe. Inny wizerunek jest wtedy gdy mamy strategie ekspercką lub strategie masową, strategię, która…gdy ze swą ofertą docieramy do  większej ilości osób i strategię, kiedy np. wokół siebie tworzymy wizerunek osoby, eksperta, który się na tym zna i przedstawia, przekazuje, wartościowe informacje, drugiej osobie, przekazuje wartościowe informacje czytelnikom, swojemu odbiorcy.

M.O Dużo osób w Internecie korzysta właśnie ze strategii eksperckiej…

M.T Wiesz co, jak najbardziej, to się pojawia odnośnie Internetu, często osoby z tego korzystają, nie do końca w sposób właściwy. Właściwy, tzn. taki skuteczny, dlatego jeżeli ktoś pisze blog o zarabianiu w Internecie, to ważne, żeby zarabiał, to ważne, żeby to było w jakiś sposób widoczne, tak. Żeby widać było, że rzeczywiście ma bloga i na tym blogu zarabia, albo prowadzi sklep internetowy albo prowadzi biznes, albo spotyka się z ludźmi ciekawymi ludźmi z branży. Sporo osób tutaj tworzy swój wizerunek ekspercki jako marketera, jako osobę od zarabiania Internecie, która nauczy tego innych, natomiast to jest jedna branża, a można wykorzystać szereg innych branż i o tym także będę mówił podczas swojego wystąpienia .

M.O. Okey, mówimy tutaj wiele o tworzeniu wizerunku, ale czy każda osoba obojętnie czym się zajmuje, obojętnie jaka role pełni w życiu ma swój wizerunek? Czy ona ma go nieświadomie stworzony? Czy ona jakoś świadomie nim kieruje, tym wizerunkiem jaki tworzy w oczach innych ludzi?

M.T. Każda osoba ma swój wizerunek, na co dzień  rożne role społeczne, na co dzień ta sama osoba może zachowywać się inaczej jako powiedzmy strażak, tak, inaczej jako właściciel firmy inaczej jako głowa rodziny itd. inaczej jako dziecko, inaczej jako pracownik. Wtedy zachowuje się inaczej, ma inny wizerunek, tworzy w tych  poszczególnych środowiskach, to wcale nie oznacza, że to są jakieś maski, że to jest cos fałszywego. Ta osoba jest autentyczna, natomiast, po prostu, gra, gra inne role podczas swojego życia. Więc każdy z nas ma wizerunek każdy ma wizerunek siebie jako osoby ponieważ biznes robi się ludźmi dlatego to w jaki sposób Marek mnie postrzega, jak ja postrzegam Jego w jaki sposób postrzegamy wzajemnie wszystkich naszych współpracowników i odwrotnie w jaki sposób klienci na nas patrzą to też jest ważne i można tym kierować albo można to zostawić, aby to się samo, aby to się samo robiło. Natomiast wtedy kiedy pozostawiamy to rynkowi w jakiś sposób samo może pójść wtedy tak naprawdę nie mamy nad tym kontroli. Więc ja jestem mimo wszystko zwolennikiem, że jeśli już mamy ten wizerunek, każdy z nas go ma by świadomie go kreować.

M.O Żeby świadomie sterować tym jak inni nas odbierają i postrzegają.

M.T Nas nasze produkty. 

M.O. To chodzi o wizerunek internetowy, a np. gwiazdy muzyki pop, przykładowo Doda, ona też ma swój profesjonalny wizerunek, nie koniecznie taki jak każdy z nas by sobie życzył, bo jedni lubią to, inni nie lubią bo jedni lubią disco-polo np, a inni lubią heavy metal, natomiast ona też ma swój wizerunek?

M.T: Zgadza się każdy ma swój wizerunek. Jeden musi być pod krawatem, tak, poważny i w ogóle inny Może pozwolić sobie na luz, inny może pozwolić sobie na większa autentyczność np. tak, a inny celowo tworzy wizerunek takiego grzecznego chłopca np., nie i to wszystko zależy od tego czy my chcemy być medialni dlatego, że w mediach to nie wystarczy być tylko poważnym, tak, nie wystarczy zgrywać tylko jakiegoś menagera i być  profesjonalnym na siłę, natomiast aby być medialnym, aby ludzie chcieli to oglądać potrzeba trochę luzu, to na pewno, potrzeba właśnie takiego podejścia mniej poważnego, bardziej z poczuciem humoru czy podejściem pod to czego od nas oczekują odbiorcy.

M.O. No dobrze Michał, powiedz mi taką rzecz, jeżeli pokazujemy wycinek naszego życia czyli pokazujemy, te sytuacje, przez które chcemy żeby ludzie nas postrzegali np. w Internecie pokazujemy ludziom, wpływamy na to co oni będą oglądać, czy to jest w porządku, że pokazujemy się ludziom np. w marynarce, pod krawatem koszuli?

M.T. Wiesz co, to jest na zasadzie tej czy w porządku jest, że sprzątamy dom, kiedy przychodzą do nas goście to jest na takiej samej zasadzie. Każdy z nas w odpowiedniej sytuacji, kiedy jest nagrywany, kiedy pokazuje się w towarzystwie chce wypaść jak najlepiej i to jest jak najbardziej fer gdyż inne osoby działają tak samo. Każdy od nas tego oczekuje, że nie będziemy nagrania robić w jakimś obskurnym pomieszczeniu, że nie będziemy po prostu przyjmować gości w jakimś wielkim bałaganie, tak, po prostu tak się przyjęło i tego wymaga nasza kultura. To nie jest na jakimś poziomie fer, nie fer.

M.O Czyli możemy wpływać świadomie na sposób nas przez innych i to jest najbardziej w porządku, logiczne, w porządku i tak naprawdę wszyscy to i tak robimy obojętnie czy świadomie wiemy, prawda że tworzymy nasz wizerunek czy nieświadomie, bo np. sprzątamy bo przychodzą do nas …

M.T. Goście…

M.O. Goście, tak , myślę , że to jest bardzo, bardzo dobry przykład. Dobra, Michał, a jeżeli chodzi np. o video-marketing, który w tym momencie jest bardzo popularny i w ogóle świetna metoda promocji. Video-marketing czyli pokazujemy na video, tak jak widzisz właśnie teraz ten wywiad, który dzisiaj przeprowadzam z Michałem, natomiast jeżeli ktoś podjeżdża na filmie, nowym samochodem czy tez wysiada z samochodu, wszystko jedno, różne rzeczy ludzie robią czy to jest okey? Bo to bardzo w tym momencie wpływa na tych ludzi?

M.T. To jest właśnie socjotechnika, coś co wpływa na odbiorców, wpływa Najczęściej w sposób pozytywny, tak. jeżeli kierujmy swoją ofertę do osób początkujących czy powiedzmy…to jest do produktów masowych, to się sprawdza, dlatego, ze pokazujemy odbiorcom, my chcemy was nauczyć zarabiać w Internecie, jeśli my chcemy nauczyć was marketingu, to znaczy, że my to osiągnęliśmy, my mamy własny samolot, albo wysiadamy i stać nas na bilet w tę i z powrotem albo kupiliśmy własne Porsche albo mamy po prostu jakieś gadżety, którymi możemy się pochwalić to jest jak najbardziej, to jest po prostu lansowanie się, natomiast sądzę, że raczej dobrym guście, wtedy kiedy to odpowiednio stosujemy i wtedy kiedy nasza grupa docelowa, nasi odbiorcy tego oczekują albo jeśli, kiedy spodziewają się, że jeżeli my  wychodzimy z tego Porsche, to kurcze, ja też chcę taki być, ja też chcę to osiągnąć , wtedy to jest to jak najbardziej. Niekoniecznie, niekoniecznie warto to robić podczas tworzenia jakiś produktów z jakiejś innej branży dlatego do tego też zachęcam. Myślę, że „Miasto Szkoleń” zachęca nie tylko do zarabiania Internecie, bo to jest jedna branża ale jest także szereg innych branż, które możnaby zasugerować, chciażby odchudzaniem. Na takiej samej zasadzie, gdy pokazujemy swoje przed i po tym jak zażywaliśmy jakieś  środek do odchudzania. Więc może… to jest technika wizualizacji, która można wykorzystać sprzedając różne produkty, można wykorzystać na swoim sklepie internetowym, na swojej stronie itd. Nie zawsze warto się lansować gdyż czasami może to być źle odebrane przez odbiorców. To wszystko zależy od naszej grupy docelowej. To porostu powinno być spójne z tym naszym komunikatem, tak, z tym co chcemy przekazać, A nie lansować się dla samego lansu.

M.O. Michał następne szkolenie w ramach „Miasta Szkoleń”, jest Twoje, Ty będziesz je prowadził, wiec powiedz w kilku krótkich zdaniach co będzie na tym szkoleniu, co przedstawisz, czego naucza się osoby, które skorzystają z naszej oferty i które będą słuchały tego, czego Ty te osoby nauczysz, czego się dowiedzą?

M.T. Osoby, moi odbiorcy, z tego spotkania dowiedzą się w jaki sposób stworzyć swój cel wizerunkowy czy w jaki sposób obrać cel wizerunkowy, dowiedzą się w jaki sposób spełnić określone potrzeby swoich klientów czyli klienci oczekują, ze będziesz w ten, a nie inny sposób ubrany, albo ze  klienci oczekują, że będziesz swój. Tak samo jak polityk może…tak samo mamy kilka modeli czy typów polityków, jeden będzie pod krawatem, bardzo poważny, a inny będzie skakał na scenie z wibratorem. Natomiast każdy z nich ma jakąś swoją grupę odbiorców i każdy ma powiedzmy inną ta grupę odbiorców, tak. Powiem także o kilku krokach, krokach, które należy przejść, od początku do końca. Są to cztery kroki podczas sprzedaży, podczas, dokonywania marketingu zapomoga wszystkich kanałów. Bo wszystkie kanały, czy to będzie video, czy jakaś relacja, sprzedaż bezpośrednia, czy to będzie oferta itd., te elementy nam się pojawią i według mnie jest to najważniejszy element tego szkolenia , na który Cię serdecznie zapraszam, abyś tam był, abyś dowiedział się w jaki sposób tworzyć skuteczne oferty, bo to jest schemat, który można zastosować każdej branży, niemal każdej branży i do różnych kanałów  medialnych.

M.O Hmm. Podsumowując, musisz  nauczyć się w jaki sposób pokazywać siebie, pokazywać swój biznes, kreować swój wizerunek, kreować swoją markę i dzięki temu odniesiesz jeszcze większy sukces Internecie i chciałbym byś był tego świadomy, bo to jest bardzo, bardzo ważne. 

M.T. Dokładnie,

M.O W dzisiejszych czasach ludzie podążają za markami?

M.T. Podążają za markami i tą marką rzeczywiście może być twarz, może być jakaś osoba, może być nazwisko. Do marki możemy dorobić także logo i cała firma i całą firma, czyli wszystko co się z tym wiąże. To nie jest tak, że zawsze strategia ekspercka jest najważniejsza, że tylko trzeba to stosować to jest jedna z kilku strategii. Dlatego powiem tutaj w jaki sposób  budować markę nie tylko siebie jako osoby, ale także firmy, w jaki sposób budować markę połączoną czyli zarówno nazwisko jak i firma, to robi Stev Jobs, dlatego, ze firma bez niego, straciłaby wówczas sporo swoich klientów.

M.O. Dobra Michał. Powiedz dlaczego zdecydowałeś się współpracować z nami w ramach „Miasta Szkoleń”, dlaczego zdecydowałeś się być naszym trenerem i dlaczego zdecydowałeś się polecać nasz portal swoim klientom, tak, swoim klientom, których masz na co dzień i w swojej działalności? 

M.T. Wiesz co, „Miasto Szkoleń” jest o tyle ciekawa inicjatywa, ze wypowiadają się tam specjaliści, osoby, które znają się na swoich branżach i wiedza czego uczą poza tym podoba mi się ta konstrukcja, że nie tylko mamy wykład, ale jest nastawienie na efekty. Jest nastawienie na to, na współpracę po szkoleniową, na to, żeby te osoby, nasi szkoleniowcy, żebyś ty osiągnął swoje cele i żebyś  realizował się w biznesie realizował swoje pasje. I to mi się podoba, podoba mi się taka idea  żeby zebrać różnych marketerów, żeby każdy w ten projekt wniósł cząstkę siebie, cząstkę swojego doświadczenia, ponieważ każdy z nas doświadczenie ma inne, każdy z nas w życiu osiągnął…coś osiągnął czegoś nie osiągnął ze względu na to jaki jest, ze względu na swoje umiejętności, na swoja wiedzę oraz ze względu na szereg czynników zewnętrznych. Więc jeśli jedna osoba coś komuś przekazuje to może się to sprawdzić natomiast to nie jest wszystko, nie jest wszystko, warto tutaj multiplikować źródło tego czego się uczymy. Multiplikować, zdobywać wiedze, zdobywać informacje  bardzo różnych źródeł i stosować później to co się sprawdza co zadział w naszym wypadku i na podstawie tego  otworzymy nie kopie jakiegoś biznesu ale stworzymy własną strategie, własna receptę na sukces. Tworzymy własne coś co później będzie nam przynosiło prestiż, pieniądze, będzie realizowało nasze cele prywatne i zawodowe, czego Tobie życzę.

M.O  Michale bardzo Ci dziękujemy za świetny materiał  za widzę, którą przekazałeś. Mam nadzieję że wiele osób skorzysta  z tego materiału i zastosuje w swoim biznesie. Widzimy się na najbliższym szkoleniu, które poprowadzi dla nas Michał  Toczyski. Michale bardzo Ci dziękuję. 

M.T. Dziękuję również.

M.O. Pozdrawiam. Marek Olejniczak, „Miasto Szkoleń” oraz Michał Toczyski.
Nie ma Cię jeszcze w Mieście Szkoleń? Zarejestruj się!

Zarejestruj się w MiastoSzkolen.pl

13 Komentarze Jak budować swoją markę w Internecie?

 1. Co do kreowania i marki: faktycznie niestety oprócz wiedzy i doświadczenia dużą rolę odgrywa wygląd. Piszę niestety, ponieważ część osób tylko na tej podstawie ocenia innych. Tak jak polityków… Szkoda, ale takie życie:) Z tym tematem wiażę się problem, który mnie szczególnie irytuje, ale też muszę z tym żyć:) kreowanie się osób na konsultantów, coachów, trenerów, gdy za tym hasłami nie stoją ani doświadczenie, ani sukcesy, ani wiedza. Wiele materiałów zamieszczanych w sieci jest po prostu mało wartościowa. Tym bardziej cenne są takie inicjatywy jak miasto szkoleń, gdzie widać, słychać i czuć:))) wartość!
  PS.
  Dwie prośby: nie nagrywajcie w pustych pomieszczeniach. Ten pogłos przeszkadza w odbiorze Waszych słów. I druga: jakbyście siedzieli tak, abyście mieli ze sobą kontakt wzrokowy. Myślę, że oglądający video nie obrażą się, nawet jak będziecie siedzieć trochę bokiem do kamery.
  Pozdrawiam!
  Przemek Pufal, http://www.sensownie.pl

    

  • Marek Olejniczak pisze:

   Przemku, jak najbardziej zgadzam się- problem tworzenia mało wartościowych treści w Internecie, jest powszechnym problemem.
   Jeśli chodzi o P.S.- Dziękujemy za świetny Feedback. :)
   Nagrywaliśmy u Michała w biurze- gdzie nie ma dużo mebli. Testowaliśmy dźwięk, a z kamery wydawał się OK.
   Jeśli chodzi o sposób siedzenia i patrzenia w obiektyw kamery- są różne szkoły. Ja zawsze staram się łapać kontakt wzrokowy z rozmówcą.
   Pozdrawiam!

     

 2. Urszula pisze:

  Witam, dobry wywiad a Michał wypadł świetnie. Mówił o konkretnych sprawach bardzo rzeczowo i swobodnie ale z pewną dozą humoru. Podobało mi się, powodzenia Michale.
  Pozdrawiam Urszula Drumlak.

    

 3. Bardzo dobra rozmowa na interesujacy temat.

  Spodobalo mi sie uzyte slowo: spojne.
  Tez tak uwazam,z powinno byc spojne: co sie mowi,jak sie jest „opakowanym” i w reultacie do kogo ma to wszystko trafic.
  Jestem swiezo po lekturze Cialdiniego ksiazki”Wywieranie wplywu…”,w ktorej to poswieca on caly rozdzial na ten temat ,mowiac, ze czy chcemy czy nie chcemy juz na to nie mamy wplywu- takie sa nasze ludzkie uwarunkowania – na podstawie zewnetrznego wygladu budujemy swoj autorytet,wizerunek w oczach innych.

  Poza tym,tak jak przemknelo gdzies w wypowiedzi,zgadzam sie,ze swiadczy to po prostu o naszej kulturze i szacunku do odbiorcy ,jesli nie tylko godzinami szkolimy sie merytorycznie,zeby przekonac do naszych uslug swoimi slowami,ale wkladamy jakis wysilek,zeby i wygladac odpowiednio dobrze.
  Taka wlasnie spojnosc :-)

  Dziekuje za wywiad i pozdrawiam,
  Violetta

    

 4. Małgorzata pisze:

  No dobrze.
  Ale co zatem z osobami, które dopiero zaczynają działać w internecie ?? i
  nie mają jeszcze żadnego doświadczenia, mało wiedzy ??
  Nie zarobiły jeszcze pieniędzy na to, żeby przechwalać się samochodami, samolotami i tym podobnymi ?
  Od czego taka osoba ma zacząć ? – bo z jednych źródeł można przeczytać, że należy zaczynać z tym, co się ma i w trakcie się doskonalić, doszkalać, poszerzać wiedzę i że wystarczy być o krok czy też pół do przodu przed osobami, które się uczy, a z innych źródeł coś przeciwnego.
  Jak ktoś, kto nie ma pieniędzy na starcie i dopiero raczkuje w tym biznesie ma się chwalić swoimi osiągnięciami ?????

    

  • Właśnie po to powstało MiastoSzkolen.pl – tylko kwestia jest taka że tutaj dostajesz bardzo dobra wiedzę od praktyków za którą musisz zapłacić, ale bardzo mało. Dzięki szkoleniom będziesz mogła przejść krok po kroku z osoby początkującej do średnio-zaawansowanej itd.

     

 5. Zdzisław pisze:

  Moi Drodzy nie chcę krytykować ale muszę a poddaję krytyce dźwięk widocznie mam stare uszy ale nie wiele mogłem zrozumieć, jakieś echo czy sala za duża,jakość fatalna. Wybaczcie może mikrofony bliżej ust.

    

 6. Urszula pisze:

  Małgorzato, Ci z zasobami finansowymi i samochodami itd., to tylko czubek góry lodowej i też kiedyś zaczynali i na to musieli zapracować. Ale podstawą tej góry jesteśmy my zaczynający, uczący się i potrzebujący wiedzy. Przekazywanie podstaw tej wiedzy jeszcze mniej doświadczonym jest bardzo dobrym początkiem bo nabieramy doświadczenia. Bez tej podstawy Małgorzato którą stanowimy, ta góra by stopniała.Głowa do góry ,będzie lepiej z każdym dniem.
  Pozdrawiam Urszula Drumlak.

    

 7. Mariusz pisze:

  Ciekawy fragment:) Dodatkowo chciałbym zwrócić uwagę na echo i coś w rodzaju przedźwięku w tym nagraniu. Dodam, że w materiale szkoleniowym Pawła Krzyworączki również był straszny przedźwięk lub echo. Jednak wartość szkolenia jest bardziej niż bezcenna;)

  Diabeł tkwi w szczegółach, to taka moja drona uwaga nie ujmująca Wartości szkolenia:)

    

 8. Witajcie,

  Dziękuję za pozytywne opinie na temat wywiadu. A co do dźwięku, na przyszłość wykorzystamy lepsze pomieszczenie i mikrofon.

  Uważam, że warto odpowiedzieć na pytanie, które padło w komentarzach. CO mają zrobić osoby początkujące, które nie mają samochodów, aby się nimi chwalić, które nie mają osiągnięć?

  Po pierwsze, jak wspomniałem w wywiadzie, chwalenie się drogimi gadżetami i lans zdaje egzamin wtedy, gdy chcemy uczyć innych zarabiania, na przykład w internecie, co stało się ostatnio niezwykle modne. Oczywiste dla mnie jest, że uczyć zarabiania mogą tylko ludzie, którzy już sukcesy osiągnęli. Mam na ten temat nieco głębsze przemyślenia, na razie odłożę je na bok. Nie jest to nisza dla początkujących.

  Po drugie: biznesy robi się nie tylko na produktach informacyjnych, ale także na handlu internetowym, tradycyjnym, usługach, produkcji, organizacji przedsięwzięć, pośrednictwie i tak dalej. Według mnie żadna z tych dziedzin nie jest lepsza ani gorsza, po prostu one wszystkie różnią się od siebie.

  Po trzecie: temat własnej firmy porównuję do szukania pracy. Nie sposób znaleźć pracę, jeśli nie wykażemy szefowi, że inwestycja w nas się opłaci. W przypadku biznesu musimy to udowodnić nie jednej osobie, ale wielu Klientom. To oni posiadają pieniądze, a do naszych zadań należy zachęcenie ich, by je u nas zostawili. I pokazanie, że w zamian otrzymają wymierne korzyści.

  Im większą wartość przedstawiamy na rynku, im lepiej potrafimy coś zorganizować, im więcej wiemy, im bardziej się rozwijamy ucząc się z każdego wydarzenia, tym nasza kariera przyniesie nam większe korzyści. Jeśli nie umiałbym matematyki i chciałbym nauczyć się liczyć pieniądze, to podstawy matematyki musiałbym pojąć.

  To samo w innych dziedzinach życia. Jeśli dziś czegoś nie potrafisz i to Cię blokuje, to nie chodź na szkolenia motywacyjne, tylko bierz się do roboty. Czytaj, rozeznaj się na rynku, patrz na konkurencję, uczestnicz w targach branżowych, zdobywaj kontakty i tak dalej. Bez działania nic nie przyjdzie.

  Pozdrawiam serdecznie i do zobaczenia, usłyszenia,
  Michał Toczyski,
  Kreatywna Grupa Marketingowa Platinum Group

    

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>